European Health Data & Evidence Network - EHDEN

Az EHDEN együttműködés (European Health Data & Evidence Network) egy az Erasmus University Medical Centre által vezetett IMI 2 konzorcium. A konzorcium 22 tagja között 11 közszférabeli  és 11 gyógyszeripari partner található. Az EHDEN projekt célja, egy olyan együttműködési hálózat létrehozása, amiben az EU különböző intézményei, különböző egészségügyi szolgáltatók, valamint egészségügyi adatokat kezelő szervezetek a forrásadataikat, az OMOP közös adatmodelljének alkalmazásával (OMOP CDM), egy szövetségi hálózaton belül helyben harmonizálják. A konzorcium által eddig megszervezett 4 nyílt felhívást követően jelenleg 98 adatpartner, 23 különböző országban dolgozik az adatok standardizálásán.

A Pécsi Tudományegyetem az EHDEN konzorcium adatpartnereként az egészségügyi ellátást végző intézményeiben alkalmazott kódrendszerek nemzetközi standardal történő megfeleltetését végzi, ami lehetőséget biztosít nemzetközi kapcsolatok kialakítására, és nemzetközi kutatásokba történő bekapcsolódásra. A projekt koordinációs feladatait, valamint a későbbiekben jelentkező adatigények kiszolgálását  az Egészségügyi Technológiaértékelő és Farmakoökonómia Tanszékünk végzi.